نسخه آزمایشی
مرکز آموزش علمی کاربردی جهاد دانشگاهی زنجان > معرفی دانشگاه جامع علمی – کاربردی
۱۱۶۳ بازدید

دانشگاه جامع علمی‌کاربردی یکی از دانشگاه‌‌های وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری است که با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌‌های متفاوت اقتصادی و افزایش مهارت‌‌های حرفه‌‌ای دانش‌آموختگان مرکز آموزش که فاقد تجربه اجرایی هستند تشکیل و با بکارگیری و سازمان‌‌دهی امکانات، منابع مادی و انسانی دستگاه‌‌های اجرایی، نسبت به برگزاری دوره‌‌های آموزش علمی‌کاربردی در مقاطع کاردانی و کارشناسی و کارشناسی ارشد اقدام می‌‌کند.

دانشگاه جامع علمی‌کاربردی از جمله متولیان ارائه آموزش های مهارتی است که زیر نظر وزارت علوم، تحقیقات و فناوری اداره می‌‌شود. هدف این دانشگاه موجباتی است که مشارکت سازمان‌‌ها و دستگاه‌های اجرایی دولتی و غیر دولتی را برای آموزش نیروی انسانی متخصص و مورد نیاز بخش‌‌های متفاوت اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی کشور است، فراهم نماید به شیوه‌ای که دانش‌آموختگان بتوانند برای فعالیتی که به آن‌‌ها محول می‌شود. دانش و مهارت لازم را کسب نمایند.

دانشگاه جامع علمی‌کاربردی در مهر ۱۳۷۱ به تصویب شورای گسترش آموزش عالی تأسیس و با هدف ارتقاء سطح مهارت شاغلین بخش‌های متفاوت اقتصادی و افزایش مهارت‌های حرفه‌ای دانش‌آموختگان از ۱۳۷۳ فعالیت خود را رسماً آغاز کرد.

این دانشگاه جامع مسئولیت برنامه‌‌ریزی، سازماندهی، پشتیبانی‌های کارشناسی، عملیاتی، اطلاعات و سیاست‌‌گذاری‌‌های کلان و نیز نظارت و ارزشیابی مراکز و مؤسسه‌های آموزش علمی‌کاربردی را بر عهده دارد. مراکز و مؤسسه‌های آموزش عالی علمی‌کاربردی زیر نظر دانشگاه، رکن اجرایی آموزش‌‌های علمی‌کاربردی و به قصد ارتقای دانش کار و ایجاد مهارت‌‌های متناسب با حوزه فعالیت شغلی افراد تأسیس شده است که به صورت دولتی، خصوصی و عمومی ارائه می شوند.

 

کانال ارتباطی با دانشگاه

آدرس: تهران، خیابان انقلاب، حد فاصل خیابان حافظ و نجات الهی (چهارراه کالج)، پلاک ۶۸۳

 

تلفن: ۸۲۷۷۹- ۰۲۱ دورنگار: ۸۸۸۰۸۹۸۷- ۰۲۱

ایمیل: Info@uast.ac.ir

 

 

بالا